Segregacja odpadów to ważny element recyklingu i niezwykle istotny etap w budowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób segregować odpady, obejrzyj specjalnie nakręcony film.
Zobacz więcejWoda jest fascynującą substancją, która inspiruje naukowców od wieków. Jednak, pomimo intensywnych badań nad jej złożoną strukturą, wiele własności wody – a w wielu przypadkach ogólnie cieczy – nie jest do końca poznanych.
Zobacz więcejNajłatwiej wszystko wrzucić do jednego kontenera przed domem. Jak to zwykle bywa, „najłatwiej” nie znaczy „najlepiej”, bo w ten sposób mnożą się wysypiska, ale też nieodwracalnie niszczeje środowisko naturalne. A przecież każdy śmieć ma swoje miejsce!
Zobacz więcejAby mózg mógł poprawnie funkcjonować, potrzebuje wody. Jej brak objawia się spadkiem koncentracji, a w konsekwencji spadkiem naszej efektywności. Jest sposób, aby „podładować” nasz organizm, zwłaszcza w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego. Powinni z niego skorzystać nie tylko dorośli, ale przede wszystkim uczniowie, którzy chcą odnosić sukcesy w szkole.
Zobacz więcejCzłonkowie ONZ podpisali w Nairobi przełomowe porozumienie na temat walki z zanieczyszczeniem plastikiem. Kraje zobowiązały się m.in. do stworzenia prawnie zobowiązującej umowy.
Zobacz więcejIdea Zero Waste (tłum. zero odpadów) jest odpowiedzią na szkody w środowisku powodowane konsumpcyjnym stylem życia człowieka. Jakie korzyści przynosi model życia polegający na ograniczaniu zużywania zasobów, czyli po prostu na ich „niemarnowaniu”?
Zobacz więcejMikroplastik jest prawie wszędzie, w wodzie pitnej, soli, powietrzu – pokazują badania. Naukowcy wykryli go także w odchodach ludzi. Jego cząstki mają wielkość liczoną w mikrometrach i powstają z rozpadu plastikowych przedmiotów, w tym śmieci. Czy stwarza zagrożenie dla zdrowia?
Zobacz więcejJak oszczędzać wodę w domu? Jak jednocześnie zadbać o swój portfel i żyć bardziej ekologicznie? Poznaj nasze sposoby i wprowadź je w życie od zaraz.
Zobacz więcej