Komunikat Sanepidu: warunkowa przydatność wody do spożycia z wodociągu w Zdziechowie

Komunikat Sanepidu: warunkowa przydatność wody do spożycia z wodociągu w Zdziechowie

Państwowy Powiatowy Sanitarny w Szydłowcu zawiadamia o stwierdzeniu warunkowej przydatności w wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Zdziechowie.

Wodociąg obsługuje miejscowości Zdziechów Lesica, Zdziechów Działy, Zdziechów Kolonia, Zdziechów Metków, Jankowice, Chustki, Świniów, Wilcza Wola, Korzyce, Krzęcin, Omięcin, Zastronie, Wysoka, Wysocko w gminie Szydłowiec w powiecie szydłowieckim.

Pełna treść komunikatu Sanepidu z dnia 29 września 2023 roku dotycząca badania wody z wodociągu w Zdziechowie

Woda wodociągowa z kranów nadaje się do spożycia po przegotowaniu przez minimum 2 minuty. Wskazane jest również używanie wody przegotowanej do mycia zębów oraz mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo.

Ze względu na wysoką zawartość parametru: mętność, żelazo, mangan nie zaleca się używania wody do prania ubrań, pościeli, bielizny, ponieważ może powodować to farbowanie odzieży.

W związku z prowadzeniem działań naprawczych w obrębie wodociągu w Majdowie i prowadzeniu dezynfekcji urządzeń i sieci wodociągowej stosowany podchloryn sodu może stanowić uciążliwość zapachową i smakową dla konsumentów.

Skip to content